Multigura-ს დამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა (CEO) მიიღო მონაწილეობა WordPress Tbilisi Meetup-ში, როგორც ღონისძიების ერთ-ერთმა კონტრიბუტორმა. შეხვედრამ გააერთიანა WordPress-ის პროფესიონალები, დეველოპერები და ციფრული სფეროს ექსპერტები ცოდნის გასაზიარებლად და პლატფორმასთან დაკავშირებული სხვადასხვა საკითხის განსახილველად. როგორც ერთ-ერთმა სპიკერმა, მისი პრეზენტაცია თემაზე – „პროფესიონალური ვებგვერდები WordPress-ზე“ – შეეხებოდა WordPress-ის გამოყენებით მაღალი ხარისხის, მასშტაბირებადი და უსაფრთხო ვებგვერდების შექმნის მნიშვნელობას.
სესიის განმავლობაში მონაწილეებმა განიხილეს საუკეთესო პრაქტიკები წარმადობის ოპტიმიზაციის, მომხმარებლის გამოცდილების (UX), თანამედროვე დიზაინის სტანდარტებისა და დანამატებისა (plugin) და თემების (theme) სწორად შერჩევის მიმართულებით. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ისეთი ვებგვერდების შექმნას, რომლებიც არა მხოლოდ ვიზუალურად მიმზიდველია, არამედ სტრატეგიულადაც შეესაბამება ბიზნესის მიზნებს.
როგორც კონტრიბუტორმა, Multigura-ს დამფუძნებელმა და CEO-მ გააზიარა პრაქტიკული გამოცდილება რეალური პროექტებიდან, ხაზი გაუსვა ინდივიდუალური განვითარების (custom development), სუფთა კოდის (clean code), SEO ოპტიმიზაციისა და ვებგვერდის გრძელვადიანი ტექნიკური მხარდაჭერის მნიშვნელობას. ღონისძიებაზე მთავარ საჩვენებელ ვებპროექტად წარმოდგენილი იყო თავად Multigura-ს ვებგვერდი. განხილვისას აღინიშნა, რომ პროფესიონალური WordPress ვებსაიტი შაბლონებს სცილდება – ის მოითხოვს სტრატეგიას, სწორ სტრუქტურასა და ღრმა ტექნიკურ ცოდნას.
ღონისძიებამ შექმნა ცოდნის გაცვლის მნიშვნელოვანი შესაძლებლობა თბილისის მზარდ ტექნოლოგიურ საზოგადოებაში და კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი თანამშრომლობის მნიშვნელობას ადგილობრივი WordPress ეკოსისტემის პროფესიონალური სტანდარტების ამაღლებაში.